Warsztat » Forum

[Forum] Licznik postów i karmy (2)

Nov 24, 2006 | Regedit |
26 wypowiedzi na 2 stronach:
1 2
Regedit
Nov 24, 2006

Licznik postów i karmy (2)

Kontynuujmy tu dyskusję z wątku http://forum.gamedev.pl/index.php/topic,10103.60.html . Założyłem ankietę, żeby zobaczyć, jakie jest zdanie większości użytkowników forum. Sprawa dotyczy oczywiście gorącego ostatnio tematu, czy usunąć karmę oraz licznik postów. Ankieta potrwa tydzień.
Netrix
Nov 25, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Może być sam licznik postów, ale nie przeszkadza mi to, że go nie będzie. Karma jako taka mi się nie podoba.
.
Nov 22, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Przepraszam, że piszę w tym topicku, ale powyższy został zablokowany.

Cytat:

Zamiast tylko krytykować i grozić napisz co byś zmienił, a na pewno weźmiemy to pod uwagę - w końcu nie jesteś początkującym programistą ani nowym na forum.

Forum nie powinno stanowić grupę osób wzajemnie klepiących się po plecach i mających w poważaniu całą resztę. A usuwanie czegokolwiek bez wcześniejszego powiadomienia społeczności jest właśnie takim zachowaniem. Odnoszę wrażenie, że forum staje się miejscem dla kilku osób -- nie dla mas. A powinno to być forum dla ludzi i budowane przez całe społeczeństwo -- teraz tak nie jest.

Chciałbym aby powstała strona opisująca kim są moderatorzy jakie są ich przywileje i dotychczasowe osiągnięcia, a także dlaczego zostali moderatorami?
W końcu jest to władza a chciałbym wiedzieć kto rządzi tym społeczeństwem. Chciałbym stronę opisująca za co moderatorowi grozi usunięcie tego przywileju i jak można go otrzymać. Chcę system awansu społecznego, który umożliwi stawanie się moderatorem i realne wpływanie na decyzje forum. Oraz, żeby ta dyskusja nie byla w gronie moderatorskim, tylko na forum publicznym.

Chcę żeby moderator służył społeczności a nie był samozwańczym szeryfem, który robi co mu się podoba. Aby zawsze kiedy robi coś na forum, korzystając ze swoich przywilejów (czy to przenoszenie do PoL czy blokowanie topicka) ZAWSZE się z tego tłumaczył dając opis w danym topicku.

Chcę po prostu zwykłej przejrzystości, przyzwoitości i podstawowej uczciwości. Tylko tyle, a może aż tyle.

PS
I nie chodzi tu o liczniki, tylko o to, aby decyzje wpływające na społeczeństwo były podejmowane przez społeczeństwo a nie w niejasny sposób i nie do końca wiadomo przez kogo.

//Edit:
Skoro nie ma demokracji, dlaczego "my, społeczeństwo" nie mamy szanować wolnej woli jednostki. Może zamiast dla wszystkich usuwać liczbę postów i karmę, należałoby wprowadzić opcje <x> nie pokazuj licznika postów i karmy w opcjach profilu. Wówczas kto będzie chciał wyłączy sobie pokazywanie postów, karmy, avatarów i nickow, bez narzucania swojej woli (wszak demokracja to narzucanie woli większściości mniejszości).
Vipa
Nov 23, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Mało na forum się udzielam, ale jak dla mnie forum to nie portal społecznościowy. Fajnie, że ludzie się poznają i wiążą się jakieś relacje, ale forum dyskusyjne to wymiana informacji.
Jakie to ma znaczenie kto jest moderatorem? Jeżeli forum funkcjonuje poprawnie to chwała. Oznaczenie moderatorów też dla mnie nie ma sensu. Można zawsze utworzyć link, w którym będzie można się wypowiedzieć do moderatorów. Tylko co to będą za pytania? Jak są jakieś pomysły to jest odrębny dział forum, w którym każdy może je przytoczyć każdej osobie, nie tylko modom.
A tłumaczenie się moderatora to tylko zabieranie jego czasu, który i tak poświęca.

System awansu społecznego... Następna możliwość lansu? Ale w jakim celu? Informacje określające co kto pisze to nie naklejki z pokemonami.
micran
Nov 23, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Po wypowiedzi Reg'a zdecydowałem się dodać jeszcze kilka swoich opinii:
1. Moderatorzy jak i Admini nie są rozpoznawani przez nowych userów, co według mnie jest skandaliczne. Już nawet taka strona jak peb.pl bije nasze forum w tej kwestii: Dół strony - zobacz

2. Demokracje już zostawiam w spokoju, ale kwestia jeszcze tzw. awansu społecznego, nigdzie nie jest napisane, że można awansować na moda, w ogóle takie coś istnieje ??? Znów można by się odwołać do peb.pl , tym razem bez linku. Tam jest mod tymczasowy - wybierany przez userów pełnoprawnych ( powyżej 75 postów) na jeden miesiąc. Następnie jeśli się sprawdzi staje się modem danego działu forum. Obalenie moda też odbywa się poprzez głosowanie przez userów tym razem powyżej 150 postów, odbywa się to poprzez założenie przez usera nowego wątku w którym podpisują się userzy pod obaleniem moda. Jeśli nie podpisze się 100 userów w ciągu 24h decyzja jest oddalona a wątek kasowany. Mod dostaje ostrzeżenie gdy podpisze się ponad 50 userów.

3. Ogólnie nie podoba mi się zachowanie niektórych modów ( oraz użytkowników ), powinno się wysłuchać każdej osoby nawet nowego usera, jeśli ma coś sensownego do powiedzenia.

Oto przykład:
Wypowiedź Charibo
Cytat:

Cytuj z: micran  Dzisiaj o 10:49:54
Ogólnie najbardziej mi brakuje tego, że ja nie mam nic do powiedzenia.
Całe szczęście chłopie. Całe szczęście.

Co to ma być ??? Wqrwia mnie takie wypowiadanie się. Że raz kiedyś na forum się wygłupiłem ( przyznaje), to nie znaczy że jestem bee czy niepełnosprytny, żeby mnie tak traktować.

4. System ostrzeżeń i podziekowań. Ostrzeżenia mogą zgłaszać userzy którzy uznają post za offtop. Podziękowania - system działałby w ten sposób:
User zakłada wątek, ma pytanie czy jakiś problem. Jeśli w tym wątku uzyska zadawalającą go odpowiedź może dodać podziękowanie dla danego usera, który mu pomógł ( tylko autor wątku rozdaje podziękowania) , a posty usera który pomógł są wyróżniane np. na zielono. Co innym pomoże w takim problemie szybciej znaleźć odpowiedz w danym wątku. Po prostu szukałby tylko postu zaznaczonego na zielono.

5. Przydałaby się opcja kasowania swoich postów, pare razy zdarzyło mi się że dodałem swoją odpowiedz na pytanie, a wcześniej pare sekund przede mną została udzielona identyczna odpowiedz, lub po prostu się wygłupiło, pomyłka merytoryczna itp.  Widziałem już ponad 50 postów które zawierają : "Proszę moderatorów o usunięcie postu". To samo jest jeśli chce się scalić 2 posty. Jeden edytuje się a drugi, no właśnie co z drugim. Opcja kasowania powinna być.

6. Opcja - nie chce śledzić dalej tego wątku. Chodzi o to że udziela się w wątku np. "Twój największy bład" a później nie chce go się śledzić, potem klikając na "Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki." nie chciałbym widzieć tam tego wątku.

7. Pokaż moje wątki - chodzi tu o listę wątków które założyłem. Jest to problemem chyba bardzo dużym na tym forum. Przykład:
Zakładam wątek z pytaniem, otrzymałem odpowiedzi w tym tą którą chcesz wykorzystać, ogólnie wszystko ok, wiem co zrobić. Zaczynam dalej przeglądać forum i tu zonk. Chce wrócić do mojego wątku np. z przed 2 dni bo mam ten sam problem i nie pamiętam co trzeba było wykonać aby się go pozbyć (problemu).  Przeglądanie całego forum jest nie lada wyczynem, no dobrze jeśli to jest w miejscu którym się pamiętało lub pamięta się tytuł wątku to wyszukiwarka pomoże. Gorzej jest gdy się nie pamięta tytułu i gdzie to było, gdyż nigdzie sobie tego nie znajdę. Traci się czas.
Opcja ta musi zostać dodana, gdyż to by było bardzo pomocne - przynajmniej dla mnie.

8.  Bardzo mi się podoba opcja  nowe przy każdym wątku, ale moim zdaniem nie spełnia to swojego zadania. Kolorowanie takich wątków to chyba lepsze rozwiązanie. Ale jeśli zostanie tak jak jest też jest dobrze.

I koniec jak na razie tyle mi się nie podoba, ciekawy jestem czy ktoś to przeczyta w całości. Już widzę te docinki, jakie opisuje w punkcie 3.

Mam nadzieje że zostanie to rozważone.

~Micran
desertangel
Nov 23, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Cytat:
Chciałbym aby powstała strona opisująca kim są moderatorzy jakie są ich przywileje i dotychczasowe osiągnięcia, a także dlaczego zostali moderatorami?

Proste oni mają puszku, Ty nie masz puszku. Oni rządzą. (puszku - broń)

Cytat:
W końcu jest to władza a chciałbym wiedzieć kto rządzi tym społeczeństwem..

Z tego co aktualnie pamiętam, to PiS jest u władzy...

Cytat:
Chciałbym stronę opisująca za co moderatorowi grozi usunięcie tego przywileju i jak można go trzymać. Chcę system awansu społecznego, który umożliwi stawanie się moderatorem i realne wpływanie na decyzje forum. Oraz, żeby ta dyskusja nie byla w gronie moderatorskim, tylko na forum publicznym.

Kolejny polityk... Co jeszcze chcesz? Cukierka? Nie ma, nie będzie... Awansu społecznego mu się zachciało Napisz artyku, to zostaniesz rozpoznany. Kolejny co by chciał rządzić, bez odpowiednich umiejętności: to programowanie, tu liczą się tylko umiejętności.
Emo...

Cytat:
Chcę po prostu zwykłej przejrzystości, przyzwoitości i podstawowej uczciwości. Tylko tyle, a może aż tyle.

http://www.youtube.com/watch?v=m9oo6KyzIoI
Dab
Nov 23, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Ale po co bawić się w zostawanie moderatorem, jeżeli w tym czasie można pisać kod? :)
revo
Nov 23, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Cytat:
Chciałbym aby powstała strona opisująca kim są moderatorzy jakie są ich przywileje i dotychczasowe osiągnięcia, a także dlaczego zostali moderatorami?


Cytat:

1. Moderatorzy jak i Admini nie są rozpoznawani przez nowych userów, co według mnie jest skandaliczne.


Powtarzanie w kółko tego samego nie przyspieszy sprawy. Taka lista zapewne pojawi się w najbliższym czasie. Nie sądzę jednak, żeby było napisane jakie są ich dotychczasowe osiągnięcia i dlaczego zostali moderatorami -- wybór moderatorów to subiektywna opinia osób zarządzających forum i mogą być ku temu różne przesłanki. Jeśli ktoś chce się chwalić swoimi osiągnięciami, to robi to na swojej stronie i podaje ją w linku w profilu. Jeżeli nie, to jest to jego prywatna sprawa.
desertangel
Nov 23, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Nie wiem. Większość co tak jęczą o liczniki, zostanie modem itd. to jakieś kompleksy mają.
Na dodatek nie wiedzą, że praca moda to ciężka fucha (jeżeli robić, to co przynależy tej funkcji).
Póki co, tych co cokolwiek znaczą można na palcach policzyć. Ich artykuły, doskonałe "projekty" (nie, kolejne 2D, menu czy wyświetlenie trójkąta to nie jest doskonały "projekt") widać w odpowiednim dziale. Ci, którzy pracują w branży, też są rozpoznawani.
Panie, panowie. Gdy się nic nie robi, to nic się znaczy. I mało ważne jest ile postów napisaliście. Pisać każdy może...
LOR
Nov 24, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Ludzie czy wy nie macie innych problemów? Dlaczego ktoś został modem? Bo znał kolesia który stworzył forum, wystarczy. Tak się tym przejmujecie wszystkim, jak byście żyli tu na warsztacie, jak by system administracji forum był waszym ustrojem politycznym. Może krwawy przewrót zrobicie? Może obrady okrągłego stołu? Ludzie, to tylko forum - tu się mamy wymieniać wiedzą, a życie toczy się na zewnątrz kompa ;/
Ja zaznaczyłem opcję wisi mi to. Numerki nic nie znaczą, z grubsza wiem kogo na forum warto posłuchać a kogo nie. A jak pojawia się ktoś nowy, to po paru wypowiedziach też można ocenić, czy warto pytać go o rady.
Haxy.M
Nov 24, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Cytat:

Ale po co bawić się w zostawanie moderatorem, jeżeli w tym czasie można pisać kod? :)

Święte słowa :)

Ja tam jestem starym wapniakiem i wolę tak jak było, trochę brakuje mi tych liczb. Ale jak ktoś sobie bardzo nie życzy. Dlatego popieram opcję wyboru, czy ma mi pokazywać czy nie.
Regedit
Nov 24, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

.: Moderatorzy nie są grupą wzajemnie klepiącą się po plecach, czego dowodzą choćby niejednokrotne spory i podziały wśród moderatorów. Co do usunięcia karmy i licznika postów też nie było jednomyślności.

Lista moderatorów niestety sama się nie wyświetla na forum, ale spisałem ją tutaj:
http://wiki.gamedev.pl/Lista_moderator%C3%B3w

Zadaniem moderatora jest oczywiście służyć użytkownikom. Może niektórych ciągnie do władzy, ale w sumie to nie jest żaden tytuł honorowy tylko dodatkowa niewdzięczna praca. Moderator nie robi co mu się podoba, tylko kieruje się regulaminem, a pozostali moderatorzy patrzą mu na ręcę. Administratorzy dodatkowo mają wgląd w logi moderacji.

Jestem jak najbardziej za regulowaniem tego co wolno a czego nie wolno na forum i kiedy jakie kary stosują moderatorzy. Od tego mamy regulamin, a jeśli masz jakieś sugestie co w nim zmienić to słucham. Natomiast nie wszyscy z nas są zwolennikami takiego podejścia, żeby wszystko jak najdokładniej regulować zamiast liczyć na ogólne zasady dobrego zachowania i zdrowy rozsądek.

To żeby moderator informował o tym co i dlaczego robi popieram i sam zawsze stosuję. Kiedy przenoszę wątek do PoL, zawsze dopisuję wiadomość, w której podaję chociaż ogólnie, co mi się nie podoba. Kiedy kasuję jakąś wiadomość czy wątek, wysyłam do autora PM. Wyjątkiem są takie krótkie bezsensowne wiadomości typu "a na google  szukałeś" - te po prostu kasuję.

Natomiast nie sądzę, żebyśmy wprowadzili jakieś formalne zasady kto i za co zostaje moderatorem. Pewnie bardzo chciałbyś się do takich zasad dostosować ;) ale myślę, że to nie może być tak, że ktoś przyjdzie i powie "mam X wiadomości, Y karmy, jestem od Z miesięcy na forum - należy mi się stanowisko moderatora". Skoro piszesz o tym jak bywa w internetowych społecznościach, to zauważ, że w żadnej władzy nie wybiera się w wyborach bezpośrednich, równomiernych i jakich tam jeszcze, tylko mniej demokratycznymi metodami.

Decyzję o przyjęciu nowych moderatorów podejmują obecni kierując się ogólnymi zasadami, które nieformalnie możnaby opisać tak: to musi być osoba zaawansowana w programowaniu, interesująca się programowaniem gier, mająca długi staż i doświadczenie w dyskutowaniu na forum, znająca klimat Warsztatu i jego problemy, chcąca działać dla dobra społeczności i przede wszystkim ciesząca się zaufaniem użytkowników i moderatorów.

micran: Ja jestem za tym, żeby pod nickiem pokazywało się stanowisko "Administrator"/"Moderator" i mogę to łatwo zrobić, ale nie wiem co na to pozostali moderatorzy. Jeśli dobrze rozumiem ich motywację, to w usunięciu karmy czy licznika postów chodziło właśnie o to, żeby wszyscy byli równi i oceniani tylko przez to co piszą, a nie przez nie zawsze adekwatne numerki.
desertangel
Nov 24, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Cytat:
Może obrady okrągłego stołu?

"Żelazna kurtyna", to jest to. Najnowszy projekt Gamedev.pl Możliwe opcje:
- sądzenie moda
- sądzenie admina
- (php)nuke'owanie forum
- wybory parlamentarne do: izba niższa (n00bs), izba nie-taka-znów-niska (użytkownicy), izba wyższa (mod), pan i "stfurca" nasz (admin)
- walki o terytorium (tudzież "Bitwa o dział")
- komponowanie pieśni pokroju: "O jeden dział za daleko..."
- pisanie liryków "Poście mój, ten Cię nie doceni..."
- możliwość włączenia opcji: "L33t, l00z, eM0, a nawet FlameWar!!!)
.
Nov 26, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Cytat:

Cytat:
Chciałbym stronę opisująca za co moderatorowi grozi usunięcie tego przywileju i jak można go trzymać. Chcę system awansu społecznego, który umożliwi stawanie się moderatorem i realne wpływanie na decyzje forum. Oraz, żeby ta dyskusja nie byla w gronie moderatorskim, tylko na forum publicznym.

Awansu społecznego mu się zachciało Napisz artyku, to zostaniesz rozpoznany. Kolejny co by chciał rządzić, bez odpowiednich umiejętności: to programowanie, tu liczą się tylko umiejętności.

he he he... a to walnąłeś matołku. Nie no... Juz ucinam spekulacje jakobym miał pociąg do moderowania; podążając śladami bies'a.

Fajnie Reg, że zrobiłeś tą listę, tak nie wiele trzeba było żeby uradować co niektórych (mnie) :).

O ile lista moderatorów była jak najbardziej wskazana, to migotanie światełkami "uwaga -- jestem moderatorem", już nie.
yomyn
Nov 25, 2006

Odp: Licznik postów i karmy

Cytat:

Po wypowiedzi Reg'a zdecydowałem się dodać jeszcze kilka swoich opinii:
1. Moderatorzy jak i Admini nie są rozpoznawani przez nowych userów, co według mnie jest skandaliczne. Już nawet taka strona jak peb.pl bije nasze forum w tej kwestii: Dół strony - zobacz

2. Demokracje już zostawiam w spokoju, ale kwestia jeszcze tzw. awansu społecznego, nigdzie nie jest napisane, że można awansować na moda, w ogóle takie coś istnieje ??? Znów można by się odwołać do peb.pl , tym razem bez linku. Tam jest mod tymczasowy - wybierany przez userów pełnoprawnych ( powyżej 75 postów) na jeden miesiąc. Następnie jeśli się sprawdzi staje się modem danego działu forum. Obalenie moda też odbywa się poprzez głosowanie przez userów tym razem powyżej 150 postów, odbywa się to poprzez założenie przez usera nowego wątku w którym podpisują się userzy pod obaleniem moda. Jeśli nie podpisze się 100 userów w ciągu 24h decyzja jest oddalona a wątek kasowany. Mod dostaje ostrzeżenie gdy podpisze się ponad 50 userów.

3. Ogólnie nie podoba mi się zachowanie niektórych modów ( oraz użytkowników ), powinno się wysłuchać każdej osoby nawet nowego usera, jeśli ma coś sensownego do powiedzenia.

Oto przykład:
Wypowiedź Charibo
Cytat:

Cytuj z: micran  Dzisiaj o 10:49:54
Ogólnie najbardziej mi brakuje tego, że ja nie mam nic do powiedzenia.
Całe szczęście chłopie. Całe szczęście.

Co to ma być ??? Wqrwia mnie takie wypowiadanie się. Że raz kiedyś na forum się wygłupiłem ( przyznaje), to nie znaczy że jestem bee czy niepełnosprytny, żeby mnie tak traktować.

4. System ostrzeżeń i podziekowań. Ostrzeżenia mogą zgłaszać userzy którzy uznają post za offtop. Podziękowania - system działałby w ten sposób:
User zakłada wątek, ma pytanie czy jakiś problem. Jeśli w tym wątku uzyska zadawalającą go odpowiedź może dodać podziękowanie dla danego usera, który mu pomógł ( tylko autor wątku rozdaje podziękowania) , a posty usera który pomógł są wyróżniane np. na zielono. Co innym pomoże w takim problemie szybciej znaleźć odpowiedz w danym wątku. Po prostu szukałby tylko postu zaznaczonego na zielono.

5. Przydałaby się opcja kasowania swoich postów, pare razy zdarzyło mi się że dodałem swoją odpowiedz na pytanie, a wcześniej pare sekund przede mną została udzielona identyczna odpowiedz, lub po prostu się wygłupiło, pomyłka merytoryczna itp.  Widziałem już ponad 50 postów które zawierają : "Proszę moderatorów o usunięcie postu". To samo jest jeśli chce się scalić 2 posty. Jeden edytuje się a drugi, no właśnie co z drugim. Opcja kasowania powinna być.

6. Opcja - nie chce śledzić dalej tego wątku. Chodzi o to że udziela się w wątku np. "Twój największy bład" a później nie chce go się śledzić, potem klikając na "Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki." nie chciałbym widzieć tam tego wątku.

7. Pokaż moje wątki - chodzi tu o listę wątków które założyłem. Jest to problemem chyba bardzo dużym na tym forum. Przykład:
Zakładam wątek z pytaniem, otrzymałem odpowiedzi w tym tą którą chcesz wykorzystać, ogólnie wszystko ok, wiem co zrobić. Zaczynam dalej przeglądać forum i tu zonk. Chce wrócić do mojego wątku np. z przed 2 dni bo mam ten sam problem i nie pamiętam co trzeba było wykonać aby się go pozbyć (problemu).  Przeglądanie całego forum jest nie lada wyczynem, no dobrze jeśli to jest w miejscu którym się pamiętało lub pamięta się tytuł wątku to wyszukiwarka pomoże. Gorzej jest gdy się nie pamięta tytułu i gdzie to było, gdyż nigdzie sobie tego nie znajdę. Traci się czas.
Opcja ta musi zostać dodana, gdyż to by było bardzo pomocne - przynajmniej dla mnie.

8.  Bardzo mi się podoba opcja  nowe przy każdym wątku, ale moim zdaniem nie spełnia to swojego zadania. Kolorowanie takich wątków to chyba lepsze rozwiązanie. Ale jeśli zostanie tak jak jest też jest dobrze.

I koniec jak na razie tyle mi się nie podoba, ciekawy jestem czy ktoś to przeczyta w całości. Już widzę te docinki, jakie opisuje w punkcie 3.

Mam nadzieje że zostanie to rozważone.

~Micran


Micran... bardzo fajnie. Ale! To jest konkretne forum, bardziej wyglada to na skarbnice wiedzy a nie portal towarzyski. Te rzeczy ktore wypisales sa ok, ale nadaja sie co najwyzej na nasza-klasa.pl . Takie "zywe" tematy, owszem, zdarzaja sie, ale z reguly ludzie przedstawiaja tutaj konkretne problemy, a inni daja konkretne odpowiedzi (z tym troche ciezej :p).
Złośliwiec
Nov 26, 2006

Odp: Licznik postów i karmy (2)

"Złośliwiec po raz kolejny zachowuje się skandalicznie" - a pewnie. Ktoś musi skandalizować, żeby forum nie zaraziło się nijakością od paru wapniaków, którzy zupełnie nie radzą sobie z kierowaniem tym przybytkiem, ale za wszelką cenę usiłują sprawić wrażenie opanowanych i rozważnych.
Strony:
1 2