Warsztat » Forum

[Windows] problem po wciśnięciu modułu dll

Apr 26, 2009 | Neghe |
4 wypowiedzi na 1 stronach:
1
Neghe
Apr 26, 2009

problem po wciśnięciu modułu dll

Generalnie, gdy tworzyłem część kodu odpowiedzialną za przechwytywanie zdarzeń klawiatury, testowałem to we własnym oddzielnym procesie. Oczywiście wszystko działało. Ale w moich zamierzeniach trojan wciska bibliotekę do jakiegoś procesu. I tak właśnie się dzieje, program działa... prawie dobrze - funkcjonuje wszystko oprócz przechwytywania zdarzeń klawiatury.
Program podpina się, gdy jakiś inny wywoła funkcję select(...), ponieważ ją przekierowałem na własną. I to właśnie z ciała ów funkcji zostaje podpięta biblioteka, która montuje między innymi haka za pomocą SetWindowHookEx(...). Procedura obsługi haka, jak i funkcja montująca/usuwająca haka znajdują się w oddzielnym module dll.
Dlaczego, przy takim stanie rzeczy, procedura się nie wykonuje. Dodam, że z wywołania SetWindowHookEx(...) otrzymuję poprawny wynik.

Z góry dzięki za pomoc.
st3tc
Apr 26, 2009

Odp: problem po wciśnięciu modułu dll

Cytat:
Ale w moich zamierzeniach trojan wciska bibliotekę do jakiegoś procesu. I tak właśnie się dzieje, program działa... prawie dobrze - funkcjonuje wszystko oprócz przechwytywania zdarzeń klawiatury.

[OT] Co ma współnego pisanie trojanów, firósków i innego softu tego typu z programowaniem gier ?. Mega haxiorowanie to chyba nie ten profil forum. Już topick o svchoscie "zalatywal", teraz już widać czemu [/OT]
Neghe
Apr 27, 2009

Odp: problem po wciśnięciu modułu dll

Tu jest wiele tematów niezgodnych z tematyką pisania gier.
Złośliwiec
Apr 30, 2009

Odp: problem po wciśnięciu modułu dll

...I lądują one w Lepperlandii albo są zamykane :P.
Strony:
1