Warsztat » Forum

[Projekty] Snace

Apr 20, 2009 | doodi |
3 wypowiedzi na 1 stronach:
1
doodi
Apr 20, 2009

Snace

Przeglądnąłem kilkanaście projektów przede mną i nie wiem, czy jest się czym chwalić...
(Moja pierwsza gra)
http://gorlice.net.pl/~army/site/podstrony/projekty/Snace.rar
Niestety "chodzi jakby mu ktoś łopatą przyp... w łeb" (określenie wprawionego testera :P ). Kod jest raczej kiepsko (wcale) zoptymalizowany, więc mi przycina... (cel 466MHz).
Gra to klon snejka (nazwę źle wpisałem i tak już zostało ;) ). Jeżeli ktoś będzie miał ochotę przetestować, to polecam pobawienie się w dodawanie nowych map (oczywiście ręcznie, bo jako takiego edytora nie ma :P). Wystarczy w katalogu "maps" zrobić kopię "map1.txt" ze zmianą nazwy na "map4.txt". W nim znajdują się znaki, które gra przekształci na grafikę. Klucz do przekształcania jest w katalogu "data" w pliku "img.txt" gdzie w każdej linii jest podana ścieżka do pliku, znaczenie, czy przez to ma przechodzić wąż(1) i reprezentacja znakowa w pliku z mapą.
maxest
Apr 21, 2009

Odp: Snace

Gra sie calkiem fajnie :)
Jeden maly blad jezykowy - "You're died" nie jest CHYBA do konca poprawnie... ;)
Moriturius
Apr 21, 2009

Odp: Snace

Określenie `wprawionego testera` jest całkiem trafne ;) Faktycznie trochę dziwnie się porusza ten wężyk

Są 2 rzeczy tylko które mi nie pasują:
1) menu jest bardzo toporne - przypuszczam, że w pętli głównej sprawdzasz czy gracz wcisnął jakiś klawisz - to jest średnie rozwiązanie. lepiej łapać komunikat np. WM_KEYDOWN i WM_KEYUP i zapisywac sobie wyniki w jakims buforze bool keys[256]. potem w petli tylko sprawdzac czy dla danego znaku keys jest prawdziwe ( oczywiscie WM_KEYDOWN ustawia odpowiedni element keys na true a WMKEYUP na false ) - oprócz tego trzeba jeszcze pomyslec o powtarzaniu bo jak keys[VK_UP] bedzie ustawione na true i bedziemy to sprawdzac w petli wykonujacej sie dobre 100 razy na sekunde bo uzytkownik moze miec jednak problem z wyborem opcji w menu ;)

2) tło w samej grze - to szare. jakoś mi się nie podoba ;) - już lepsze byłoby chyba zwykłe szare bez tej `kratki`

Poza tym, gratuluje ukończenia projektu i więcej takowych :)
Strony:
1