Warsztat » Forum

[Wydarzenia] Wykład, turniej gier, oldschoolowa imprezka klubowa Warszawa

Jul 5, 2007 | tdc |
6 wypowiedzi na 1 stronach:
1
tdc
Jul 5, 2007

Wykład, turniej gier, oldschoolowa imprezka klubowa Warszawa

Przedstawiciele polskiej demosceny Atari oraz Commodore organizują oldschoolową imprezkę, w klubie Rio (ul. Panska 97) w tę sobotę 6 czerwca 2009.

Od 17:00 będą turnieje gier Atari i C-64, od 21:00 prelekcja o historii trójwymiarowych gier (komputerów, konsol itp.). Obok będzie typowa klubowa imprezka również z wspomnianymi elementami.

Więcej szczegółów: atarionline.pl

Serdecznie wszystkich zapraszam!:)
tdc
Jul 12, 2007

Odp: Wykład, turniej gier, oldschoolowa imprezka klubowa Warszawa

Update !

Z powodu problemów organizacyjnych (ja za to nie odpowiadam), imprezka się nieco przesunęła czasowo. Około godziny 19:30 ruszają turnieje gier na komputerach 8-bitowych, natomiast o godzinie 21:15 rozpoczyna się 4 godzinna prelekcja o historii gier 3D, w tym pokazy gier na komputerach i konsolach oraz możliwość pogrania w te klasyki ;)
Wszystkiego można dotkąć, pobawić się i zapytać ekspertów o szczegóły ;)
Regedit
Jul 21, 2007

Odp: Wykład, turniej gier, oldschoolowa imprezka klubowa Warszawa

Było fajnie :) Tłumów co prawda nie było, ale wykład się odbył, można było zobaczyć dema i samemu zagrać w gry na Atari.

Osobiście dużo dowiedziałem się o budowie i możliwościach sprzętu tamtej generacji (w tym układu graficznego), ówczesnym oprogramowaniu i rynku gier. Okazuje się, że Wolfenstein i Doom wcale nie był pierwszy ;) i bardzo dużo działo się już w czasach, kiedy mnie jeszcze nie było na tym świecie.
tdc
Jul 22, 2007

Odp: Wykład, turniej gier, oldschoolowa imprezka klubowa Warszawa

Miło nam;)
Co do frekwencji to jest to wina organizatora, który nie zadbał o jakiekolwiek nagłośnienie tematu. W końcu ja jako prelegent to raczej nie powinienem się tym zajmować...:( ale dzięki temu Ciebie poznałem ;)
Co do gier na Atari, to były tylko takie bo demoscena Commodore nawaliła na całej linii. Jamal określił to, że scena Commodore w Polsce umarła.

Ten procesor graficzny to Antic:
- ANTIC (wikipedia)
- Display list (Atariki)

Zapraszamy wszystkich na następne nasze imprezki, bo jak już wiesz sporo tego mamy;)
wyszo
Jul 25, 2007

Odp: Wykład, turniej gier, oldschoolowa imprezka klubowa Warszawa

Byłoby fajnie, gdybyś umieszczał na warsztacie informacje dotyczące tego typu imprez - chyba niewielu z nas przegląda regularnie atarionline.pl, a sama inicjatywa - super, żałuję że nie mogłem się pojawić.

[ot]
No a cały ten wątek przypomniał mi o moim małym marzeniu, żeby popełnić własną grę na Atari ;) Może w wakacje :]
[/ot]

A co do pierwszej gry 3d: z grafiką bitmapową to chyba był Hovertank? A z wektorową nie pamiętam, jakieś człogi, których autorzy byli fanami koloru czerwonego :D
tdc
Oct 15, 2007

Odp: Wykład, turniej gier, oldschoolowa imprezka klubowa Warszawa

Wyszo: postaram się raz na jakiś czas dawać znać. Co do imprez to miło słyszeć, ale pewnie jeszcze nie raz będzie możliwość nadrobić straty;)

Hovertank 3D to nie ta epoka ;) i nie ten sprzęt, zwróć uwagę na to że gry 3D były już na przenośnie konsole. Co do kolorowych czołgów to pewnie masz na myśli Battlezone, czyli grę o której mówiliśmy i w którą można było sobie pograć – ja grałem aby ją pokazać.

Obecnie zbliża się party Polskiej demosceny Atari w Głuchołazach , na które serdecznie wszystkich zapraszam. Party jest w ładnej okolicy (góry, czysty strumyk), blisko jest granica dlatego partyzanci wypadają sobie do pepiczków na strawę i coś mokrego;) Ogólnie polecam, zabrać nawet żonę i nieco odsapnąć sobie od codzienności!
Strony:
1